Heathkit HW-100 SSB (CW) transceiver

Początek 2022 roku to serwis i modernizacja old trx Heathkit HW-100. Transceiwer w pełni lampowy, przygotowany do pracy na pasmach. Być może akurat miałem z tobą łączność na tym wspaniałym urządzeniu.
Modernizacje jakie wykonałem:
– wyprowadzenie na front (gniazdo z lewej strony na dole) wyjścia na słuchawki niskoomowe z wyłączaniem głośnika podłączano z tyłu. Wymagało to nieco zmodyfikowania podłączeń na gniazdach w stosunku do tego co było zrobione. Ponadto dodałem dodatkowy rezystor obciążający wyjście audio w czasie kiedy będą tylko słuchawki i słuchawki są podłączone poprzez kondensator 1uF. W efekcie takich zmian został obniżony brum przydźwięku sieciowego w słuchawkach.
– modyfikowałem układ BFO (rezystor w katodzie i napięcie anody – rezystor w anodzie), tak by uzyskać nieco większe napięcie sygnału dostarczanego na lampę demodulatora SSB. Prawdopodobnie lampa demodulatora 6BN8  ma już obniżoną emisję i podniesienie napięcia BFO nieco pomogło. Niestety nie ma europejskiego odpowiednika tej lampy, są one przez to trudne do osiągnięcia. Myślę nad modyfikacją demodulatora by użyć jakiś dostępnych lamp.